Pressburg Western

Pressburg Western

Za vznikom firmy Pressburg Western stojí nedostatok brokových nábojov vhodných pre kowbojskú akčnú streľbu (CAS).

Naša firma vynikla v roku 2012 s cieľom vyvinúť, v súlade s pravidlami CAS, a následne uviesť do výroby brokový náboj pre kowbojskú akčnú streľbu. Pri vývoji sme vychádzali z praktických skúsenosti našich špičkových strelcov, rešpektovali sme ich náročné požiadavky a pozorne sme sledovali diskusné fóra európskych aj amerických westernových strelcov.

CAS Standart 12/67/08

Výsledkom tejto snahy je náboj CAS Standart 12/67/08 s 24 g dvojmilimetrových olovených brokov s úsťovou rýchlosťou 980 ft/s. Tento náboj úspešne prešiel v roku 2016 skúškami v štátnej skúšobni. Spoločnosť ZVS IMPEX a. s. v Dubnici nad Váhom ho pre nás vyrába na základe Úžitkového vzoru, ktorý vlastní majiteľ firmy PRESSBURG WESTERN, s. r. o. Podobnú ochranu má tento náboj aj v ďalších štátoch, včítane Nemecka.
Dnes tento náboj používa väčšina strelcov z Čiech, Slovenska a mnohí európski špičkoví strelci. Tieto náboje dodávame Našim obchodným partnerom v Nemecku a v Nórsku.
K náboju CAS Standart sme v roku 2017 pridali oslabený náboj CAS Baby s navážkou 22 g brokov a posilnený náboj CAS Gaucho s navážkou 26 g olovených brokov.

brok
zapalky

HIGH SENSITIVE PRIMERS

Okrem špičkových brokových nábojov pre kowbojskú akčnú streľbu začala naša firma po dlhých jednaniach, v roku 2015 dovážať na Slovensko malé pištoľové zápalky KVB-9S, vyrábané v Ruskej Federácii v meste Murom. Tieto zápalky s obchodným názvom HIGH SENSITIVE PRIMERS sa plne vyrovnajú najlepším svetovým zápalkam, čo sa týka spoľahlivosti a citlivosti. Čo sa týka uniformity a precíznosti výroby ich možno pokladať za svetovú špičku. Koncom roku 2017 sme rozšírili Našu ponuku o veľké pištoľové zápalky podobnej kvality.

HIGH QUALITY PRIMERS

V súčasnej dobe vedieme rokovania s výrobcom zápaliek v Ruskej Federácii v meste Murom, o rozšírení ponuky zápaliek so špeciálnym určením. Ako prvé by sa v Našej ponuke mali objaviť vysokokvalitné veľké puškové zápalky so zníženým výkonom. Tieto zápalky sú špeciálne vyvinuté na prebíjanie puškových nábojov, plnených čiernym prachom. Postupne plánujeme dopĺňať „rodinu“ puškových zápaliek o ďalšie druhy. Tieto zápalky budú spĺňať najprísnejšie kritéria pre presnú terčovú streľbu na veľké vzdialenosti.

brok

Čo je westernová streľba?

Produkty

 • holster

  Holster

  46.00

 • holster

  Opakovacia puška Winchester 1873 Carbin

  1,020.20

 • holster

  Strelivo pištoľové 45 ACP FMJ 14,9

  18.00